Tükürükten Kan Gelmesi

17

Tükürükten Kan Gelmesi

Solunum yolları kaynaklı pek çok rahatsızlığın belirtisi ya da etkisi olarak nitelendirilebilinecek Tükürükten Kan Gelmesi, mutlak suretle mümkün olduğunda çabuk müdahale edilmesi ve kati suretle uzman bir Kulak Burun Boğaz ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı’na muayene olunması gereken durumlar arasında yer almaktadır. Kanlı balgam tükürmek ya da direkt olarak tükürük şeklinde kan akmasının sebebi olarak belli başlı maddelerden söz etmek mümkündür.

Kanama genellikle hangi sebepler ile meydana gelir?

En sık karşılaşılan Tükürükten Kan Gelmesi sorunlarından bazıları mide ve bağırsak sistemi kaynaklı olanlardır. Tükürükteki kan ile birlikte yer yer kusma ve ciddi bulantılar baş gösteriyor ise sistemde oluşan bir iltihaplanma ya da iç yaradan söz etmek mümkün olabilmektedir. Aynı zamanda herhangi bir kaza sonrası akciğerdeki yaralar da kanamaya sebebiyet verebilmektedir.

Bunun yanı sıra akciğerlerde oluşmuş ya da oluşmaya başlayan tümörler de Tükürükten Kan Gelmesi sıkıntılarında başlıca rol oynamaktadırlar. Bu belirti ile birlikte çoğu hastanın ciddi bir kanser rahatsızlığından muzdarip olmadan erken tanı ve tedaviler ile birlikte minimal düzeyde sıkıntılar yaşayarak iyileşme sürecini başarıyla tamamlamaları mümkün olabilmektedir.

Üst solunum yolları olarak tabir edilebilinecek ağız, burun boşluğu ve boğazda oluşabilecek yara ve tahrişler de Tükürükten Kan Gelmesi ile sonuçlanabilmektedir. Tüm bu sorunların kendilerine has tedavileri bulunduğundan dolayı, kişinin herhangi ciddi bir müdahaleyi tek başına gerçekleştirmemesi elzemdir.

You might also like
17 Comments
 1. Sedat says

  Benim de bi şikayetim var iki üç saatte bi ağzımdan tükürük kanlı geliyo bu neden oluyor?

  1. E2 Sağlık says

   Hemen bir doktora gitmenizde fayda var. Geçmiş olsun.

 2. zuhal arzu says

  Sabahları kalkınca 2 haftada bir ağzımdan tükürüklü kan geliyor bunun nedeni nedir?

  1. E2 Sağlık says

   Bir doktora mutlaka görünün ciddi bir rahatsızlığınız olabilir. Ya da burun damarlarınızda kanama oluyor olabilir. Bir çok sebebi olabilir. Buradan net bişey söylemek mümkün değil.

 3. Aslı says

  Benim de bazen oluyor sabahları sık sık olmuyor yani

 4. Anonim says

  tükürüğümden kan geldi çok az miktarda daha sonra bir kaç kez denedim ama kan gelmedi ?

  1. E2 Sağlık says

   Burun veya ağızla alakalıdır. Tekrar ederse bir hekime görünün

 5. Hasret says

  Öylesine buz yiyip çok soğuk su içmiştim. Biraz sonra ağzımdan kan tadı geldi. Tükürünce gerçekten kanı gördüm. Birkaç kez tükürdüm, her defasında azaldı. Yine de çok korkuyorum.

 6. Umut says

  sabah kalkınca sürekli tükürükle kan geliyor bu yüzden hastaneye gittim bütün bölümlere göründüm tüm testler yapıldı mideme kamera ile bile baktılar ama herhangi bir sonuç çıkmadı bir şey yok dediler tükürüklü kan yine devam ediyor ne yapmalıyım sizce.?

 7. Umut says

  Merhaba sabah kalkınca sürekli tükürükle kan geliyor bu yüzden hastaneye gittim bütün bölümlere göründüm tüm testler yapıldı mideme kamera ile bile baktılar ama herhangi bir sonuç çıkmadı bir şey yok dediler tükürüklü kan yine devam ediyor ne yapmalıyım sizce.?

 8. bünyamin kuru says

  benimde aynı şikayetim var agzımda devamlı kan tadı var ve tukurkugumde tukrukle karısık kısmi kan oluyo . dişim kanıyo zannedıyorum agımı yıkıyorum ama yıne aynı . ve devamı kılo verıyorum

 9. Trevor says

  Tukurdugum zaman ağzımdan kan geliyor

 10. esra says

  Merabalar ben sabah uyandiğim da agzimda kan kokusu oluyo tukurerek kan cikiyorum ama o kan kokusu mide bulantisida yapiyor cok fazla kan gelmiyo bir iki tukurukle bitiyo sebebi dis eti kanamasida olabilir mi ?

 11. ramazan says

  benimde geliyordu dişimde bir tedavi yaptırdım diş doktoru diş etlerinde sorun var bakılması lazım dedi bende kan geliyor tükürünce dedim diş etinden dedi genelde ağzım kuruyken ve sabahları daha çok oluyor. buna hangi kısım bakıyor acaba.

 12. esin says

  merhaba,
  1 haftadır arada bir tükürüğümden kal geliyor . biraz araştırdım ama kafam karıştı ve baya korktum sizce ne den olabilir ve hastane olarak hangi bölüme gitmem gerekiyor.

 13. Ömer says

  benim iki sabahtır burnumdan ve tükürüğümden kan geliyo nedeni ne olabilir

 14. aysu says

  merhaba benim 3 seneden beli kan geliyor bu genelde her saat oluyor doktora gitim kbb bagzında burnunda sünüsüt var dedi sünüsütten olabilirmi. lütfen cevabını yazın daha fazla zaman kaybetmiyim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.