Sol Kolda Güçsüzlük Hissi

Sol kol üzerinde meydana gelen güçsüzlük hissi, hastaların en çok dikkat etmeleri gereken alanlardan birisini oluşturmaktadır. Bunun en bilinen nedeni kalp krizi riski olmakla birlikte, böylesi bir durum çok farklı sağlık sorunlarının da habercisi olabilmektedir.

Bu durumları iki başlık altında incelemek mümkündür; yapısal bozulmalar ve sinirsel rahatsızlıklar…

Halk arasında sinir sıkışması olarak ta bilinen, sinirlerin işlev kaybına uğraması ve kan dolaşımının yeterli miktarda yapılamaması durumu nedeniyle, sol kol üzerinde güçsüzlük durumu ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanında en bilinen sorunlardan birisi olan boyun fıtığının da kol üzerinde böylesi olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir. En ciddi sinirsel rahatsızlıklardan birisi olan felç gibi durumlarda da, beyne yeterince kan gidememesi durumunda sol kol üzerinde meydana gelen güçsüzlük durumları ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Bunun gibi sinirsel hastalıkların yanında, kolda meydana gelen kırık, çıkık ya da çatlak gibi yapısal bozulmalar ve kist gibi olumsuz oluşumlar da, böylesi durumların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Özellikle kırık ve çıkık gibi durumlarda tedavinin yanlış uygulanması sonucunda bu sorunun sıklıkla meydana geldiği bilinmektedir.