Sağ Tarafta Tam Meme Üstünde Ağrı

Sol taraftaki göğüs ağrısı genellikle kardiyovasküler duruma bağlı olarak ortaya çıkar. Yani kalple ilgili bir soruna işaret ediyor olması muhtemeldir. Sağ göğüs üstünde ağrı ise genellikle kalp ile ilgili olmayan sorunlar ile ilişkili olarak ortaya çıkar.

Sağ tarafta göğüs ağrısı ise karaciğer iltihabı ya da safra kesesi problemleri gibi nedenler sonucunda ortaya çıkabilir. Geri kaburga ağrısı da sağ göğüs üstünde ağrıya neden olabilir. Bu durumda ağrının şiddetine bakarak karar vermek doğru olmaz. Hafif bir ağrı çok ciddi bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle bu tip bir ağrı nedeniyle rahatsızlık çekiyorsanız doktora başvurmak yerinde olacaktır. Bahsettiğimiz bölgedeki ağrı karaciğer iltihabı ya da hepatit gibi önemi sorunların sonucunda ortaya çıkmış olabilir. Safra kesesi ya da pankreas gibi organlardaki rahatsızlıklar da sağ tarafta meme üstünde ağrı oluşmasına yol açabilirler.

Her durumda sağ göğüs üstünde ağrı önemli sorunların habercisi olabilir. Bu rahatsızlığınız varsa ve şiddetinin derecesine bakmadan doktora danışmanız yerinde olur. Her hastalıkta erken tanı tedavi şansını artırır. Dolayısıyla daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için kısa sürede uzmanlarla görüşmek yerinde olacaktır.