Doğum kontrol haplarının kadınlar açısından özellikle hormonal dengelerde değişimlere neden olması, başta adet düzensizlikleri olmak üzere, duygu kontrolünde dengesizlik gibi çok farklı alanlarda olumsuzlukların ortaya çıkmasını getirmektedir. Ayrıca her doğum kontrol hapının, yeterli ölçüde önlem sağlayamaması ve ilacın düzenli olarak kullanılmasına rağmen istenmeyen gebeliği engelleyememesi de kadınların pek çoğunun bu tür ilaçlara soğuk bakmasına neden olmaktadır. Ancak qlairista doğum kontrol hapı sayesinde bütün bu olumsuz durumların büyük bir çoğunluğu artık ortadan kalkmakta.

Tamamen doğal bir hormon kaynağı ile oluşturulan ve hormonal dengelerde değişimlere neden olmayan, aksine bu durumu dengeye oturtan ilaç, aynı zamanda düzenli kullanıma uygun ve gebelik konusunda da yüksek koruma sağlamakta. İlacın yan etkileri arasında gösterilen adet düzensizlikleri ve aşırı kanama durumları ise oldukça düşük bir kullanıcı sayısı tarafından belirtilmekte.

Ancak her ilaçta olduğu gibi qlairista doğum kontrol hapı da bir takım kişilerce kullanıma uygun değil. Bunlardan en önemlisi, çeşitli alanlarda kan pıhtılaşması sorunu yaşamış olanlar ve migren hastaları, ayrıca gebelik sürecine başlamış olanlar gibi duruma sahip olanlar.