Peniste Kaşıntı

0

Genital bölgelerde ve çevresindeki bölgelerde meydana gelen ufak tefek rahatsızlıkları uzun süre boyunca tedavi etmezseniz farklı birtakım sorunların da ortaya çıkmasına yol açabilirsiniz. Uzun vadede ciddi sorunlar ile uğraşmanıza yol açabilecek olan bu ufak sorunlar erkeklerde de sıklıkla görülebilmektedir. Ürolojik rahatsızlıklar kategorisine giren bu tür sıkıntıların arasında erkeklerin en fazla yaşadıklarından birisi de peniste kaşıntı olması durumudur. Penis bölgesinin sürekli kaşınmaya başlaması farklı hastalıkların sonucu veya başlangıç belirtileri olabilir.

Penis bölgesindeki kaşıntıya sebep olabilecek ilk nokta hijyenin yeterli olmamasıdır. Nem, kir ve diğer sebepler penisin kaşınmasına yol açabilir. Bu bölgede oluşabilecek olan enfeksiyonlar da aynı şekilde peniste kaşıntıya yol açabilirler. Mantar ya da bakteri enfeksiyonları olarak ortaya çıkan sorunlar penis bölgesinde kaşıntıya sebep olabilirler.

Ayrıca alerjik birtakım durumlara bağlı olarak da peniste kaşıntı ortaya çıkabilir. Örneğin kıyafetlerinizi yıkarken kullandığınız deterjan ve sabun gibi maddelere cildiniz hassas bir reaksiyon gösteriyor ise uzun süre boyunca penis bölgesinde kaşıntı yaşayabilirsiniz.

Peniste Kaşıntı Hangi Hastalıkların Habercisi Olabilir?

Genital bölgenin yeterli bir şekilde hijyen koşullarının sağlanıp sağlanmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Çeşitli sebeplerden dolayı sürekli olarak ya da belirli bir süre boyunca penis kısmında bir kir kalıntısı ya da benzeri etkiler görüyorsanız bu yabancı maddeler tahriş ve mikrobik etkilere bağlı olarak ortaya çıkmış olabilir.

Temizliğinizi titiz bir şekilde yaptıktan sonra kaşıntı şikayetleriniz devam ediyor ise farklı hastalıklar veya rahatsızlıklar değerlendirilebilir. Bu hastalıklar arasında en sık rastlanılanı Klamidya adlı hastalıktır. Cinsel ilişki esnasında bakterilerden ortaya çıkan bu hastalık peniste kaşıntıya yol açabilir. Kaşıntı sorunlarınız eğer idrar yapmada zorlanma ve penisten gelen sarı renkli sıvalara yol açıyor ise vakit kaybetmeden uzman bir doktora gözükmelisiniz.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.