Kaplama Diş Nasıl Çıkarılır?

0

Dişlerde zamanla farklı sorunlar ortaya çıkar. Doğal olabileceği gibi zararlı alışkanlıklardan dolayı sorunlar artabilir. Dişlerde bozukluk ya da herhangi bir sorun olduğunda kaplama yöntemi en iyi seçenekler arasında gösterilir. Kaplama özellikle diş kırılmalarında ya da şekil bozukluklarında uygulanır.

Kaplama Dişlerin Çıkarılması Yöntemi

Kaplama dişler çok kolay şekilde çıkarılır. Kaplama sökülmeden dişe işlem uygulanabilir. Kaplamalarda sıkıştırma yöntemi uygulandığı için herhangi yapıştırma yok. Kaplama altında ağrıyan hangi dişiniz ise ona işlem uygulanır. Ağrı hissetmeden tedaviniz gerçekleşir. Kaplama çıkartma durumu asit bir operasyondur. Acı hissetmeden çıkarılır ve o bölgeye işlem uygulanır.

Kaplama Dişlerde Çıkarma İşleminde Neler Yapılır?

İyi yapılan bir kaplamada herhangi bir sorun olmaz. İşlem uygulanmadan önce çürük olup olmadığı gibi durumlar araştırılmalı. İyi bir uygulama yaptırmadıysanız şikayetlerle karşılaşabilirsiniz. Kaplama dişinizi çıkartmak istediğiniz zaman mutlaka yerine yenisini yaptırın. Boşluk olduğu zaman dişler o tarafa doğru kayar ve estetik görünüm hoş olmaz.

Kaplama Dişlerde Çatlama ya da Kırılma Olur mu?

Dişin kaplamasında profesyonel bir çalışma yapılmamışsa çatlama ya da kırılmalar görülebilir. Dişlerinizi sıkıyor ya da gıcırdatıyorsanız da görülür. Çatlayan ve kırılan kaplamalar çok kısa sürede tamir edilir. Kaplama yaptığınız zaman mutlaka dişlerinizi koruyun ve fırçalamayı ihmal etmeyin.

Sert kabuklu yemişleri dişlerinizle kırmaya kalkarsanız kaplamalarınız zarar görür. Dişi tutan belli bir özellik bulunduğu için kendi dişlerinize gösterdiğiniz özeni uygulayın. Doğal dişlerin üzerine yapılır. Diş çürümelerinde ise kaplama üzerinden de tedavi yapılması mümkün. Diş kaplamasında dişlerde boşluk olmamalı ve hava almamalı. Bu nedenle mutlaka uzman kadrolardan yardım almanız gerekir. Kaliteli bir tedavi yöntemi ile dişlerinizin ömrünü sağlıklı şekilde uzatırsınız. Diş sorunları kesinlikle ihmale gelmez.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.