Kafa İçinde Gelen Ses

Beyinin sahip olduğu komplike yapı nedeniyle, bu organda meydana gelebilen rahatsızlıklar ya da şikâyet durumları için çözümlerin de uzun bir araştırma sonrasında bulunabilmesi olağan bir durumdur. Bu sorunlardan birisi olan beyinden ses gelmesi de oldukça farklı durumlardan meydana gelebilmekte ya da kimi zararsız kimi ise oldukça zararlı hastalıkların habercisi olabilmektedir.

Örneğin patlayan kafa sendromu adı verilen ve oldukça sık görülen bir rahatsızlık, zararsız hastalıklara örnek olarak gösterilebilir. Özellikle uykuya dalmadan önce yüksek bir patlama sesi ya da keskin bir titreşim şeklinde kendisini gösteren bu sendromun, duygu durumda değişiklik dışında bir zararı bulunmamaktadır.

Bunun yanında, yüksek sesli ortamlarda bulunmak ya da uzun süreli kulaklık ile müzik dinlemek, cep telefonu ile uzun süreli konuşma gibi modern hayatın bazı durumları da beyinden ses gelmesi şikâyetlerinin artmasına neden olmuştur. Böylesi durumların tedavisi ise oldukça kolay olmaktadır.

Ancak sadece ses duyumu değil, aynı zamanda bulantı, şiddetli ağrı gibi bazı şikâyetler de duruma eşlik ediyorsa, sorun tümör oluşumu gibi çok ciddi bir durum da olabilmektedir. Bu sebeple, bu tip bir durumdan şikâyet edenlerin doktor kontrolünden geçmeleri oldukça önemlidir.