İnofolic ve Gebelik

PKO (Polikistik Over) Nedir?
Hormonal ortam dengesizliği sonucunda yumurtlamanın bozulması ve yumurtalıklardan aşırı miktarda androjen (erkeklik hormonu) salgılanması durumudur. İnsülin hormonu metabolizmasında bozukluk olduğunda da PKO ortaya çıkabilmektedir. Adet düzensizliği ve tüylenme ile kolayca tespit edilebilir. PKO insülin hormonunun katılması ile tüm vücudu etkileyen metabolizma hastalığına dönüşür. PKO sinsi bir hastalık değildir, kadınların %5 inde bu rahatsızlık görülebilir. Kadınlar genelde gebe kalamama ilede PKO olduğunu anlayabilirler. Hiç belirti vermediği halde PKO olan kadınlarda mevcuttur. Polikistik over sendromu tanısı aldığınızda hastalığı kendi haline bırakmamanız gerekmektedir.

İnofolic Nedir?
İnofolic,
– Polikistik Over Sendromu (PKOS),
– yüksek insülin direnci,
– diyabet başlangıcı veya Tip II diyabet
– kontrollü over hiperstimülasyonu durumlarında azalmış myo-inozitole bağlı gereksinimleri
karşılamaya destek olur.

İnofolic toz halinde, içerisinde tatlandırıcı, renklendirice veya koruyucu gibi hiç bir madde içermez.

Yumurtalıklar olgunlaşmış yumurta üretiminden sorumlu dişi üreme sistemi organıdır. PKOS ise yumurtalıkları tutan karmaşık bir bozukluktur.

İnofolic içerisinde folik asit bulunmaktadır. Folik asit ise içerdiği protein, aminoasit ve nükleik asit sentezi ile kromozomların onarımı, hücre çoğalması ve doku gelişiminde hayati bir öneme sahiptir. Böylelikle folik asit bir çok doğum kusurunu önlemede yardımcı olur.

İnofolic kullananlarda nadiren mide bulantısı olabilir. Belirtilerin çoğu kısa sürede geçer.

İnofolic doktorunuzun tavsiyesi haricinde günün herhangi bir saatinde ve aç karnına alınmalıdır. Paket içerisindeki toz bir bardak suya dökülür, karıştırılıp öyle içilir.

İnofolic sizlerin gebe kalmanızda yardımcı olacak en etkili ilaçlardan biridir. Ancak burada yazanlardan ziyade doktorunuzdan alacağınız tavsiyeler daha önemlidir.

İnofolic Nedir? başlıklı haberimizden de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizlerde aşağıdaki yorum bölümünden bu yazıya katkıda bulunabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.