Her Sabah Belim Ağrıyor

Bel ve sırt ağrıları, günümüz dünyasında insanların en sık şikâyet ettikleri konuların başında gelmektedir. Yoğun hayat ve iş temposu, yüksek stres, duruş bozuklukları, yatak ve yastık yapısı ya da duruş bozuklukları gibi çok farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilen bu tür durumlar, özellikle sabahları ciddi ve sürekli şikâyetlere yol açıyorsa, hastalar tarafından dikkate alınmalı ve sabah bel ağrıları konusunda bir uzmana başvurulmalıdır.

Yorgunluk ya da yoğun tempo nedeniyle oluşan bel ağrıları ile sürekli kendini tekrar eden ve uzun süreli devam eden bel ağrılarının birbirinden ayırt edilmesi oldukça önemli bir durumdur. İlk durumda, hasta kısa bir dinlenme süresi ve biraz dikkat ile bu ağrılardan kısa sürede kurtulmakta ve ağrıları da nispeten kısa sürmektedir. Ancak ikinci kısımda yer alan kişilerin sabah bel ağrıları uzun süreli sürmekte ve yaşam kalitesini tamamen düşürmektedir.

İşte bu tip kişilerin ağrı sebepleri arasında, disk kayması, omur çatlakları ya da kırıkları, bel fıtığı gibi ciddi sorunlar yer alabilmektedir. Bu durum ise uzman kontrolünü gerekli kılmaktadır.