Göz Çevresi Yağ Bezeleri ve Lekeler

Oldukça yaygın bir şikayet olan göz çevresi yağ bezeleri ter bezlerinden kaynaklanmaktadır ve iyi huylu olarak nitelendirilen oluşumlar arasında yer almaktadırlar. Göz çevresinde oluşan yağ bezelerinin sebebi her ne kadar bilinmese de kadınlarda daha sık karşılaşıldığı tespit edilmiştir. Göz çevresi yağ bezeleri tedavisi için ise ya cerrahi yöntemle bu yağ bezelerinin alınması ya da lazer uygulaması yapılması tavsiye edilmektedir.

Genel olarak 1 – 3 seans arasında yağ bezelerinden tamamen kurtulma imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle bu bezelerden ciddi anlamda rahatsızlık duyan kişiler, bir dermatoloji uzmanına görünerek, uygun tedavi yönteminin belirlenmesini sağlayabilirler.

Göz çevresi problemleri arasında en sık karşılaşılan bir diğer sorun da göz çevresi lekeleri olmaktadır. Göz çevresindeki deri, yüzün diğer bölgelerine göre çok daha ince olduğu için bu bölgede leke oluşumuna daha sık rastlanmaktadır. Göz çevresindeki bu renk değişimi yorgun, sinirli ve bakımsız bir görünüme neden olduğu için rahatsız edici olabilmektedir. Günümüzde göz çevresi lekeleri için son derece etkili kremler bulunmaktadır.