Dikloron Muscoril

Günümüzde artık ilaç kullanmayan kişi sayısı çok az. En ufak bir baş ağrısında dahi ilaçlara koşuyor ve kısa sürede ağrımızın geçmesini bekliyoruz. Vücudumuzda yaşanan bir problem için hastaneye gittiğimizde ilk tercihimiz ilaç tedavisi oluyor.

Bel fıtığı olan hastalarda bu kısımlarda yoğun bir ağrı yaşanıyor. Ameliyat olmaktan çekinen hastalar da Dikloron Muscoril karışımı ile ağrılarından kurtulmayı amaçlıyor. Tıp alanında birbiriyle karıştırılıp kullanılabilen ilaçlardan olan bu iki ilaç el fıtığı ağrılarının anlık giderilmesinde kullanılabiliyor.

Yaş ilerledikçe kendini belli etmeye başlayan sırt ağrıları, fıtık ve benzer ağrı sorunlarında Dikloron Muscoril karışımı iğne yapılır. Doktor uygun gördüğünde bu iki ilacın ampül şeklinin karıştırılarak kullanılması mümkün olur. İki farklı ilacın karıştırılması sadece hekim tarafından yapılmalıdır. Normalde iki ilacın da hem iğnesi, hem hapı hem de jelini bulmak mümkündür. Ancak ağrı ve kasılmaların neden kaynaklandığı bilinmeden bu tür ilaçlar kullanılmamalıdır. Her iki ilacın da niteliği ve prospektüs bilgilerini paylaşarak bilgi edinmenizi sağlayalım.

Dikloron Ne İçin Kullanılır?

Dikloron yaygın olarak reçete edilen bir ilaçtır. Genelde iltihaplanma ve ağrıların giderilmesinde kullanılan bu ilacın hap, jel ve ampül şeklindeki çeşitleri satışa sunulmuştur. Dikloron’un kullanımı genelde aşağıdaki şikayetler söz konusu olduğunda gerçekleşmektedir.

 • Kireçlenme sorunu olan hastalardaki ağrılar
 • Kas ve osteoporotik ağrılar
 • Eklemlerde ortaya çıkan bozukluklar
 • Romatizma ağrıları
 • Darbe ve burkulmalar sonucu oluşan ağrılar
 • Regl ağrıları
 • Eklemlerin sertleşmesi gibi sorunlarda Dikloron kullanılmaktadır.

Tabi her ilacın belirli yan etkileri vardır. Zararsız gibi görünse de çok sayıda kişide yaygın olarak baş ağrısı, sersemlik, gaz, ishal ve kusma gibi belirtiler görülebilir. Dikloron Muscoril karışımı iğneler bu tür ağrılarda hastayı rahatlatmak için yaptırılır.

Muscoril Ne İçin Kullanılır?

Muscoril ise kas gevşetici olarak kullanılan en yaygın ilaçtır. Merhem olarak burkulmalarda tercih edilen Muscoril, kapsül olarak kullanıldığında ishale neden olabilir. Muscoril aşağıdaki durumlarda kullanılır:

 • Kas kasılması
 • Bel ağrısı
 • Sırt ağrısı
 • Kas spazmı

Günde 4 taneden fazla kullanılmaması gereken bu ilaç karın ağrısı ve kurdeşen gibi sorunlara neden olabilir. Dudaklarda ve yüzde şişlikler görülmesinin de mümkün olduğu bu durumda nadiren kusma ve ishaller görülür. Kas gevşetici olarak kullanılan bu ürün, eklemlerin ağrıları ve kas kasılmaları halinde tüm formlarıyla kullanılır.

Dikloron Muscoril Karışımı Ne İçin Kullanılır?

Genelde burkulmalar, sırt ve bel ağrıları görüldüğünde Dikloron Muscoril karışımı tercih edilir. Bu iki ürünün birlikte kullanıldığı sorun, kas kasılması ya da sıkışması nedeniyle yaşanan ağrılar olmasıdır. Kas gerginliklerini ortadan kaldıran ağrı ve tutulmalar kısa sürede bu ürünlerle giderilmektedir. Eklem iltihaplarının yol açtığı her durumda tıp dünyası bu iki ilacın ampül şeklini kullanmaktadır. Ağrıların anlık olarak giderilmesini ağlayan bu ikili kombin, sürekli kullanıldığında ağrılar üzerinde kesin bir etkiye sahip olmaz. Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçlarda da kullanım açısından yan etki içeren ağır sonuçlara yol açabilir.

İlaçların fayda etmediği durumlarda da son tercih olarak ameliyata yöneliyoruz. Bazı hastalıklarda ise ameliyat olunsa dahi tekrar etme durumu söz konusu olduğu için kişiler bu ameliyatları olmak yerine ağrıyı çekmeyi ve ağrı kesicileri kullanmayı düşünüyor.

Dikloron Muscoril karışımı da bu durumlarda ortaya çıkmış bir durum. Dikloron ve Muscoril ilaçları birbirlerinden farklı iki ilaç. Ancak vücuda sağladıkları yararlar benzerlikler gösteriyor. Dikloron eklem iltihaplarının sebep olduğu ağrılarda kullanılırken, Muscoril bel ve sırt ağrılarında, boyun tutulmalarında, omurlarda oluşan ağrılarda ya da kas gerginliği problemlerinde kullanılıyor.