Devit 3 Damla Fazla Kullanımı

Devit Damla Fazla KullanımPek çok D vitamini eksikliği ya da yetmezliği için veya vücudun sindirim kanalı içerisindeki emilme düzensizliklerine bağlı ortaya çıkan yetersizliğin giderilmesinde kullanılan damla, herhangi bir sebeple dozundan fazla kullanıldığında yan etkileri de ortaya çıkartabilmektedir. Damla üzerinde herhangi detaylı bir klinik tanı çalışması gerçekleştirilmediğinden dolayı ne miktarda fazla kullanım gerçekleştiğinde hangi etkilerin görüleceği bazında kesin sonuçlardan söz etmek mümkün değildir.

Ortaya çıkabilecek sonuçlar nelerdir?

Devit3 Damla Fazla Kullanımı durumlarında en sık karşılaşılan sıkıntı mide ve bağırsak sorunları olarak göze çarpmaktadır. Kabızlık ve normalden fazla mide gazının oluşmasına ek olarak karın bölgesinde ağrılar ve bulantı da ortaya çıkaracak yanlış kullanım, bazı kişilerde kabızlıktan farklı olarak ishal etkisi de yaratabilmektedir. Bunun yanı sıra idrar yolları ve böbrekte oluşabilecek sorunlar sebebi ile aşırı idrar yapma ya da tuvalete çıkamama gibi sorunlar da baş gösterebilmektedir.

Yetişkinlerde sıklıkla görülmese de çocuk ve genç yaşlarda ateş yükselmesine de sebep olabilen Devit 3 Damla Fazla Kullanımı, buna bağlı baş ağrısı ve bitkinliği de beraberinde getirebilmektedir. Hassas ciltlerde başta olmak üzere beyaz ya da kırmızımsı döküntüler çıkarmak ve kaşıntı da olası sonuçlar arasındadır.

Şu ya da bu sebeple olması fark etmeksizin Devit Damla Fazla Kullanımı gerçekleştiren kişilerin zaman kaybetmeden uzman bir hekim kontrolüne başvurmaları tavsiye edilmektedir.