Boşaldıktan Sonra Yanma

0

Boşaldıktan Sonra Yanma

Cinsel sorunlarınızı ve genital bölgenizdeki ufak tefek sorunlarınızı zamanında tespit ederek ciddiye alırsanız tedavi sürecini daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Erkeklerin en fazla yaşadıkları cinsel sorunlar arasında yer alan boşaldıktan sonra yanma hissinin oluşması da farklı kategorilerde incelenmesi gereken bir durumdur.

Boşaldıktan sonra ortaya çıkan yanma hissi tamamen zararsız ve kendiliğinden geçebilecek bir sorun olduğu gibi aynı zamanda çeşitli mevcut hastalıklarınızın veya ortaya çıkabilecek olan yeni hastalıklarınızın belirtisi de olabilir.

Genellikle cinsel ilişki esnasında kullanılan prezervatifin sizin cilt yapınıza ve genital bölgenize uyumsuz olmasından dolayı kaynaklanan bu yanma hissi aynı zamanda cinsel ilişkiye girmiş olduğunuz partnerinizin salgıladığı sıvılardan dolayı da olabilir.

Yanma Hissi Hastalık Belirtisi Olabilir mi?

Bu tür durumlardan dolayı bir yanma yaşandığını hissediyorsanız ilk olarak kullandığınız prezervatifi değiştirmeli ve daha sonra var ise kullandığınız diğer krem ve jel gibi ürünleri kontrol etmelisiniz. Mastürbasyon esnasında krem ve jel kullanılmaması da yanmaya yol açabilir. Fakat kullanacağınız krem ve jellerin size zarar vermeyecek kalitede ve uygunlukta olması da önemlidir.

Boşaldıktan sonra yanmanın ortaya çıkmasına sebep olan en bilindik rahatsızlık ise idrar yolu enfeksiyonlarıdır. İdrar yolundan mesaneye kadar ilerleyen bakterilerin sebep olduğu bu rahatsızlık idrar yaparken ve boşaldıktan sonra peniste yanmaya yol açar. Tedavisi kolay olan bu rahatsızlığı yaşıyorsanız erken teşhis ve müdahale yapılması önemlidir.

Eğer sık sık idrara çıkıyorsanız ve idrar yaparken de yanma hissi yaşıyorsanız idrar yollarınızda enfeksiyon tehlikesi meydana gelmiş olabilir. Bu sebeple vakit kaybetmeden uzman bir doktora giderek muayene olmanız gerekebilir. Belirtilerin ortaya çıktığı ilk dönemlerde ciddiye almamak gibi bir davranış sergilememeli ve anında müdahale yaptırmalısınız.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.