Başımın Sol Arka Boyun Kısmına Doğru Küçük Bir Şişlik

Boyun ve ense kısmında meydana gelen şişlik ya da kasılma durumlarının nedenleri fizyolojik olabildiği gibi, çeşitli hastalıklardan ya da viral durumlardan da kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden boyun kısmında ufak şişlik şikayetlerinde, farklı alanlarda tetkiklerin yapılması son derece önemli bir durumdur.

Boyun fıtığı, duruş bozuklukları ya da düzleşme gibi sorunlar, bu tür şişliklerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bunun en büyük nedeni ise kas güçsüzlükleri nedeniyle, boyuna aşırı yük binmesidir. Fizik tedavi yöntemleri ve alternatif rahatlatma aktiviteleri ile bu sorunda kolayca kurtulmak mümkündür.

Bunun yanında, boyun kısmında hafif şişlik durumu, enfeksiyon vakalarının da bir göstergesi olabilmektedir. Kişisel bakımın dikkate alınması ve uzmanlar tarafından verilen ilaçlar sayesinde bu tür şikayetlerden kolayca kurtulmak mümkün olmaktadır.

Şişlik durumlarına neden olabilen başka durumlar ise, beze ya da tümör oluşumu ve infeksiyoz ya da bilinen adıyla öpücük hastalığı gibi hastalıklar da olabilmektedir. Özellikle tümör gibi bir durumdan şüphelenilen durumlarda, acil olarak muayene ve tedavi sürecinin başlatılması son derece önemlidir.