AŞILAMA FİYATLARI 2015

Çocuğu olmayan çiftler için yapılabilen bir uygulama olan aşılama işlemi, her insana uygun bir yöntem değildir. Kadına verilen iğne yardımı ile her ay fazladan yumurta oluşumu sağlanır. Erkeğin sperm oluşumları da bazı teknikler vasıtası ile hazırlanmaktadır.

Aşılama fiyatları 2015 yılında düzenlemeler ile değişmiştir. Yumurtaların çatlama sürecine göre spermler içlerine bırakılır ve hamilelik süreci için ön hazırlık tamamlanır. Ancak her bireyde etkili olabilen bir yöntem değildir. Yüzde yüz sonuç vermez. Çok fazla test ve analiz uygulanarak bu aşamaya gelinebilir. Başarı oranı yüzde 10 – 15 arası değişiklik gösterdiği için çiftler her türlü sonuca karşı hazırlıklı olmalıdır. Cinsel işlev bozukluklarında, erkek faktörlü sperm hareketsizliklerinde, kadındaki yumurta sayısının azalmasında, rahim ağzında yaşanan problemlerde ve bu gibi birçok durumda aşılama yöntemi çiftlerin kurtarıcısı olmaktadır. Tecrübeli bir jinekolog yardımı ile gerçekleştirilmelidir. Tedavinin yönü, süresi ve bireylerin rahatsızlığına göre aşılama fiyatları 2015 senesi için bir miktar ortaya çıkarılır. Ayrıca aşılama işleminin yapıldığı tesise göre de fiyatlar farklılık gösterir.

Aşılama işlemi anestezi gerektirmez. Çok nadir de olsa, rahim ağzı kısmında hafif ağrılar yaşanabilir. Aşılama sonrasında 15 dakikalık bir dinlenme ile kadın, normal hayatına dönebilir. Aşılama sonrası cinsel ilişki hamilelik durumu için daha da faydalı olabilir. Ancak bazı doktorlar çiftlerin birkaç gün beklemesi gerektiğini de söyler.